Kombi Secimi Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Kombi Seçimi Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

kombi-secimi-konusunda-dikkat-etmeniz-gereken-hususlarHangi kombiyi satın almalıyım? Bu soruyu hepinizin kullandığını tahmin etmekteyim. Eşinize, akrabanıza, dostunuza bu soruyu yönelttiniz ve sizlere genellikle verdikleri cevap kullandıkları kombi markası olmuştur.Hangi kombi sorusunu detayları ile basit olarak anlatmaya çalışacağım.

Şimdi kombi seçiminde dikkat etmeniz gereken hususları inceleyelim:

  1. Enerji tasarrufu
  2. Bütçeniz
  3. Yetkili servis ve garanti koşulları

Bu 3 maddeye eklemeler yapılabilir . Ancak esas olarak ele alınacak prensipler bunlardır.

kombi-secimi-konusunda-dikkat-etmeniz-gereken-hususlar2Enerji tasarrufu açısından yoğuşmalı ve yoğuşmasız kombi olarak 2 ye ayrılmaktadır kombiler.

Yoğuşmalı kombiler adından anlaşılacağı gibi  buharlaşan yakıtı yoğunlaştırarak tekrar kullanımını sağlamaktadır. Fiyat olarak pahalıdırlar.  Hemen hemen 2 katı fark etmektedir yoğuşmasız kombiler ile.

Piyasadaki kombi markalarının çoğu çalışma prensibi olarak aynıdır. Hepsi birbirine benzemektedir. Fiyat olarak farklı olmalarının sebebi ise markalarıdır .

Kombiler çalışma prensibi olarak 2 ye ayrılmaktadırlar. Bunlar, kazanlı(Brülör) ve kazansız tip kombilerdir.

Kazanlı kombiler : Isınmış suyu hazırda bekletmektedirler. Kombi’nin içinde kazan vardır ve sıcak su önceden ısıtılıp kullanıma hazır olarak bekler.

Kazansız kombiler : Suyu açtığınız anda ısıtma işlemi başlar.  Su kombinin içinden geçerken anlık ısınır. Kapattığınızda suyu kombi durur.

kombi-secimi-konusunda-dikkat-etmeniz-gereken-hususlar3Orta bütçe bir kombi alacak iseniz eğer yoğuşmasız , kazanlı(Boiler) kombileri tercih edebilirsiniz. Kombiniz herhangi bir arızasında kışın sıkıntı yaşamamanız için yetkili servis ağı en iyi kombileri seçmelisiniz. Servislerin fiyatları da bu hususta önemli.

Kombinize yetkili servislerin müdahalesi hususuna da dikkat ediniz. Cihazınız garanti süresi dahilinde yetkisiz biri tarafından tamir edilirse cihazınızın garantisi iptal edilecektir.

Kombilerin yedek parçaları fiyatlarını sitemizden öğrenebilirsiniz. Aşağı yukarı servis hizmeti ücreti hakkında da bilgilenmiş olacaksınız. Yedek parça fiyatları kombilere göre değişmektedir.

Yorum bırakın