Kombi Nedir?

Kombi Nedir?

kombi-nedir

Kombi kullandığı gaz yakıtı yakarak açığa çıkan ısı ile sistemden geçen suyu ısıtan ve böylelikle evlerinizi ve işyerlerinizin kışın ısınmasını sağlayan araçlardır. Kombi ayrıca banyo ve lavabo sularınızın ihtiyaca göre ısınmasını sağlaması ile sizin rahatlığınız için geliştirilmiş cihazlardır. İngilizcede combined(Birleştirici) kelimesinden gelmektedir. Kışın rahatça ısınmanızı ve çevreyi daha az kirletmenizi sağlamaktadır.

Kombiler atık gazın sistemden uzaklaştırılmasına göre iki çeşittirler . Bunlar;

  • Hermetik kombi
  •  Bacalı kombi

Hermetik kombiler

hermetik-bacaHermetik kombiler bacalı kombilerin geliştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Hermetik kombilerde yanan atık gaz fan yardımı ile dışarı atılmaktadır. Fanın amacı dışarıdan sisteme yeterli oksijenin girmesini sağlamak ve yanma sürecini başlatmak ayrıca içerideki yanan atık gazı da dışarı atmaktır. Kombinin yandığı ortamı havalandırmaya gerek kalmadan tüm işlemi yapmaktadır fan motoru.

Bacalı Kombiler

downloadBacalı kombiler sistemdeki atık gazın eskiden evlerde kullanılan sobalar gibi baca ile atılmasını sağlar. Atık gaz uzun bir baca ile genellikle evlerin çatısından atılmaktadır. Atık gaz basınç farkından dolayı yükselerek bacadan dışarı çıkmaktadır.

 

Yorum bırakın