Klima Bakımı ve Kullanımı

Klimalar son yıllarda lüks olmaktan çok ihtiyaç halini almıştır. Klima bakımı ve kulanımı hakkında çokça soru sorulmaktadır. Hal böyle olunca herkes yazın serinlemek için uygun fiyatlarla satılan klimaları evlerine almaya başlamıştır.

Klimalar ortamdaki havayı sürekli devir daim eden cihazlardır. Basit olarak söylemek gerekirse odadaki havayı alır ve size soğuk olarak üfler. Sürekli odadaki havayı devir daim eden klimanın içindeki radyatör ve filtreler de haliyle kirlenmektedir. Özellikle ofislerdeki klimaların içleri daha fazla çalıştığı ve daha fazla toz tuttuğu görülmektedir. İçi kirlenen klimalar insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir, ayrıca klimanın soğutma performansını da azaltmaktadır. İçi kirlenen klimalara bakım yapılması şarttır . Klima bakımları yıllık yapılmalıdır, bakımların özellikle ilkbahar aylarında yapılmasını önermekteyiz.

Klima bakımı esnasında cihazınızın içindeki radyatör ve filtreler özel bir kimyasal (Klima ilacı) ile temizlenmektedir. Hemen söyleyelim bu kimyasallar sağlığa zararlı değildir. Klimalara kimyasallar ile bakım yapmamızın sebebi, klimaların asılı olması ve oldukları yerde temizlenmesi gerektiğindendir. Klima ilacı ile hızlı bir şekilde cihazınızın iç ünitesi temizlenmektedir, daha sonra dışarıdaki kompresör de aynı şekilde dikkatlice temizlenmektedir. Yarım saatlik bir işlem sonrasında cihazınız ilk günlü gibi temiz, hijyenik ve randımanlı olarak çalışacaktır.

Yıllık klima bakımı esnasında cihazınızın gaz ölçümü yapılmakta ve cihazınızın diğer fonksiyonları tam olarak çalışıyor mu diye kontrol edilmektedir.

IsıMarket olarak yıllık klima bakım kampanyalarımızı telefonla ulaşarak öğrenebilirsiniz.
 Telefon: (0212) 433- 7204

Yorum bırakın