En iyi Kombi Hangisidir?Kombi Seçimi

en-iyi-kombi-hangisidir3En iyi kombi hangisidir? Kombi seçimi nasıl yapılır. Hep merak etmiştiriz bu sorunun cevabını . Bu yazı dizimizde en iyi kombi hangisidir ? sorusunun cevabına değineceğiz

21. yüzyıl teknoloji çağı olarakta nitelendirilmekte. Dolayısıyla kombiler  günümüzde gelişen teknoloji ile tam donanımlı daha az enerji harcayan hale getirildi. Küresel ısınma ile dünyanın sonunun yakın olduğunu ve dolayısıyla da alternatif enerji arayışlarının hızla arttığı bilinmekte. Kombiler doğalgaz ile çalışmakta günümüzde ve  kömür ve odun ile yanan sobaların yerine geçerek bir nebze de olsa çevreye verdiğimiz zararı azaltmış durumda.

Türkiye’de artan enerji fiyatları sektörde daha az enerji harcayan cihazların kullanımını cazip kılmakta. Dolayısıyla en iyi kombi az enerji yakan kombi olarak nitelendirilebilir. Bunlarda günümüzde yoğuşmalı kombi olarak anılmaktadır.

Buna da bakınız – Yoğuşmalı Kombi Nedir? Çalışma Prensibi Nasıldır?

Yoğuşmalı kombiler diğer kombilere göre pahalıya satılmakta ancak uzun vadede ciddi enerji tasarrufu sağlamakta.

Piyasada marka değeri yüksek bir sürü kombi markası mevcut. Alarko Carrier, Airfel ve Buderus gibi markaların piyasa değeri yüksek.  Cihazlar gerçekten iyi cihazlar ancak bütçeye daha uygun cihazlar da tercih edilebilir.

en-iyi-kombi-hangisidirYetkili servis ağı büyük olan Baymak piyasaya orta sınıfa hitap eden cihazlar sunmakta. Yoğuşmalı kombileri alarko ve Buderus markalarına göre daha cazip. Fazla sorun yapmayan kombileri tüketicinin başını fazla ağrıtmamaktadır.

Yoğuşmalı kombilere alternatif olarak Kiturami Kombi önerilebilir. Kiturami kombi kazanlı bir kombidir. Kore’den ithal edilen Kiturami kombi piyasadaki diğer kombilerden farklı bir sistem ile çalışmakta. İçinde yedek parça olarak diğer kombilere göre daha az parça bulunmakta . Dolayısıyla arıza yapabilecek parçalar aza indirgenmekte ve arıza ihtimali de dolayısıyla azalmakta. Kiturami kombiler yoğuşmalı kombilere göre daha uygun fiyata satılmaktadır. Kiturami Kombi sıcak suyu kazanda ısıtmaktadır. Böylece eve geldiğinizde her zaman sıcak su bulunmaktadır. Kazan yardımı ile ısı kaybı en aza indirgenmektedir.

en-iyi-kombi-hangisidirFerroli, ECA, Vaillant ve Demirdöküm firmaları hemen hemen aynı özelliklere sahip kombileri piyasaya sürmekteler. Servis ağları ve fiyatları birbirleri ile aşağı yukarı benzerlik göstermektedir.

Dolayısıyla en iyi kombi tüketiciye en iyi performansı en uygun fiyata temin etmesine olanak sağlayan ve arıza ihtimali en az olan kombidir.

1 thought on “En iyi Kombi Hangisidir?Kombi Seçimi”

  1. iyi günler bosch marka kombi  kullanıyorum 3 yıldır fakat hem ısıtma hemde gelen fatura yönünden hiç memnun değilim ortalama 400 600  tl arası geliyor ve tamda ısınamıyoruz bundan önce etna vardı  ve gayet güzel ısıtıyordu ve faturası yok denecek kadar az geliyor bozuldu ve artık üretimi ve servisi yok yerden ısıtma 100 mt2 alt kat boş bunları  göz önüne alarak yardımcı olursanız ve önerebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz kombi hangisidir 05443916449

Yorum bırakın